Windows Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Sisteminizi Geri Yükleyin

Windows kullanıcıları için en kolay hasar ve hata düzeltme uygulaması sistem uygulaması yöntemidir.Sistem uygulaması ile bilgisayarınızın sistemini geri almanız mümkün.Sisteminizi geriye aldığınız vakit ortaya çıkan sistemsel hatalar düzelmiş olacaktır.Bununla birlikte sorunların giderilmesi daha az zaman alacak, bilgilerin kaybolma riski ortadan kalkacak ve verimlilik artacaktır.

Bilgisayarınızın sistemini geri yüklemek için yapmanız gereken başlat menüsünden “Tüm Programlar”, daha sonra Donatılar” dosyasını açın.Donatılar menüsünü açtığınızda “Sistem Araçları” dosyasını açın.Daha sonra buradan da “Sistem Geri Yükleme” komutuna tıklayın.Bu komutu kullanarak bilgisayarınızın sistemini geri yükleyerek eğer Windows fonksiyonlarında bir problem varsa, bu problemi kolayca çözebilirsiniz.

Sistem Geri Yüklemeyi çalıştırdığınız zaman hangi tarihe geri yüklemesi gerektiğini size soracaktır.Siz de daha önce bilgisayarınızın sorunsuz bir şekilde çalıştı zamanlardan birine geri yükleyebilirsiniz.Sistem Geri Yüklemediğinizde bilgisayarınızı yeniden başlatacaktır ve  Windows konfigürasyonunu hasar gören dosyalar düzelecektir.

Windows Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır?” İçin 3 Cevap

  1. ben xp kullanıcısıyım ve bilgisayarımda donatılar bölümünde sistemi geri yükleme yok ve ben bilgisayarımda bir haftadır sorunn yaşıyorum bilgisayarımı geçmiş bi zamana almak istiyorum acil yardım lütfen şimdiden teşekkrler

Windows Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap