Windows XP Mode’da Bir Program Yüklemek ve Kullanmak

Windows XP Mode’da Bir Program Yüklemek ve Kullanmak

Windows 7 işletim sisteminde Windows XP Mode kullanmak isteyenler için yapılacak sonraki adımlardan biri. XP Mode’da bir program nasıl yüklenir?  XP Mode’da bir program nasıl kullanılır?

Tabi ilk önce şunu unutmamanız gerekir; Virüsten koruma yazılımı Windows XP Mode’a dahil değildir. Windows 7 çalıştıran bilgisayarınızın virüsten koruma yazılımı olsa da, bilgisayarınızın virüslere karşı savunmasına yardım etmek için Windows XP Mode’da virüsten koruma yazılımı yüklemeniz gerekir.

XP Mode’da Program Yükleme ve Kullanmak

Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayalım.

  • Windows 7’de, Başlat düğmesine tıklayın, Tüm Programlar dan, Windows Virtual PC‘yi ve ardından Windows XP Mode‘u tıklayın.
  • Windows XP Mode’da, program yükleme diskini bilgisayarınızın CD/DVD sürücüsüne takın veya programın yükleme dosyasına gidin, dosyayı açın ve programı yüklemek için yönergeleri izleyin.
  • Windows XP Mode’un en üstündeki Kapat düğmesini tıklayın.
  • Windows 7’de, Başlat düğmesine tıklayın, Windows Virtual PC‘yi, Windows XP Mode Uygulamaları‘nı ve ardından açmak istediğiniz programı tıklayın.
Not: Windows XP Mode’daki bir programı Windows 7’de açmak istediğiniz sırada Windows XP Mode penceresi açıksa, sanal makineyi kapatmanız istenir. Windows XP Mode’u kapatmadan önce saklamak istediğiniz verileri kaydettiğinizden emin olun.
Kaynak:Microsoft

Windows XP Mode’da Bir Program Yüklemek ve Kullanmak İçin Yorum Yap