Windows XP’de Tarih ve Saat Ayarları

Tarih ve Saati Ayarlayın

Windows Xp’de tarihi ve saati ayarlamak için Denetim Masasına gitmeniz gerekir.Denetim masasına gitmek için ise “Başlat” düğmesine tıklayın ve açılan menüde “Denetim Masası”nı seçiniz.Denetim masasına tıkladığınızda karşınıza çıkan pencerede “Tarih, Saat, Dil ve Bölgesel Seçenekler” kısmına tıkladığınızda yeni bir pencere daha açılacaktır.Buradan “Tarih ve Saati değiştirin” diye bir seçenek göreceksiniz.Bu seçeneğe tıkladığınızda karşınıza tarih ve saatle ilgili değişiklikleri yapabileceğiniz yenipencere gelecektir.Bu pencere vasıtası ile tarihi ve saati ayarlayabilirsiniz.

Tarih ve saati değiştirmek veya ayarlamak için alternatif bir yöntem daha bulunmaktadır.Bu yöntem daha kısa ve daha kolaydır.Bunun için görev çubuğunun en sağında görmüş olduğunuz saatin üzerine gelin ve fare ile çift tıklayın.Açılacak küçük pencerede tarih ve saati değiştirme seçeneklerini göreceksiniz.

Windows XP’de Tarih ve Saat Ayarları” İçin 3 Cevap

  1. arkadaşlar benim pc ye güncelleştirme yapmam için saat ve tarih ayarlarını değiştirmem lazım ama değişmiyor ne yapmam lazım saat ve tarihi ayarlamak için arkadaşlar lütfen bana yardımcı olurmusunuz tşkürler.

Windows XP’de Tarih ve Saat Ayarları İçin Yorum Yap