WordPad Nedir? Nasıl Kullanılır?

WordPad Kullanımı

Windows’un bir diğer kelime işlemcisi ise WordPad’dir.WordPad, Not defterinin aksine biraz daha gelişmiş bir kelime işlemcisidir.Not defterinden üstün anca Word‘den den düşük bir kelime işlemcisi olan WordPad, temel olarak bir çok çalışmayı yapabileceğiniz bir uygulamadır.

Not defterinin aksine farklı biçimlerden metinler oluşturmanızı sağlar ve harf tipi olsun, paragraf tipi olsun bunları özelleştirmenizi sağlar.WordPad için Word’ün küçük kardeşi de diyebiliriz.Word bu kelime işlemcisine nazaran daha gelişmiş özelliklere sahiptir.

WordPad’i bilgisayarınızdan açmak için izlemeniz gereken yol; Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > WordPad

Windows XP’nin Not Defteri de farklı yazı tipleri ile çalışmanıza izin verir. Ancak bu program ile sadece düz metin dosyaları (“TXT” uzantılı) oluşturabilirsiniz. WordPad ise farklı dosya türleri (“.RTF” gibi) yaratmak için kullanılabilir. Ayrıca, WordPad ile metinlerinize resim eklemeniz bile mümkündür.

WordPad Nedir? Nasıl Kullanılır?” İçin 3 Cevap

  1. wordpad’de kayıtlı dosyayı açamıyorum. yazma işlemim sürerken yanlış bir yere tıkladım. değşiklikler kayıt edilsin mi diye bir şey çıktı ben de hayır dedim. önce dosya silindi zannettim ama özelliklerden dosyanın diskte kapladığı alana bakınca 4,00 kb olarak görünüyor. ama dosyayı aç deyince boş sayfa çıkıyor. bütün yazdıklarım silinmiş olabilir mi? yoksa dosyada mı bir sorun var.

WordPad Nedir? Nasıl Kullanılır? İçin Yorum Yap