Yasak Sitelere Giriş İçin DNS Adresleri

Hergün Yeni Bir Yasak

Yasakların en çok konulduğu ülkeler arasında ve yasakların en çok çiğnendiği ülkeler arasında herhalde Türkiye’ye kafaya oynar.İnternet alemini baz alırsak her geçen gün bazı sitelerin erişime engellenmesi bu dediğimizi haklı çıkarır nitelikte.Ancak her geçen gün erişime engellenen sitelere rağmen internet kullanıcılarının bu yasakları deliyor olması ve bu sitelere girmenin bir yolunu buluyor olması da bu dediğimizi destekler nitelikte…

Sürekli kullandığınız ve sizin için faydalı buşduğunuz bir siteyi bir gün açtığınızda karşınızda Mahkeme kararı ile erişime engellenmiştir gibi bir uyarı görebilirsiniz.Yani bu yasak şu anlama geliyor; bilgisayarınız, gitmek istediğiniz sitenin kendi dilindeki -yani rakamsal karşılığını öğrenmek için bir DNS sunucusuna sormak istemiş, ancak ya o DNS sunucusuna ulaşamamış ya da karşıdan olumsuz bir yanıt almıştır.

Yasakları Delmenin Zamanı Geldi

Telekomun sağlamış olduğu sunucularla ilgili bu tarz sorunlar yaşayanlar için en iyi çözüm Open DNS oluyor.Yada Google DNS ile bu duruma çözüm getirebilirsiniz.Tek yapmanız gereken aşağıdaki DNS adreslerini Telekomun sağlamış olduğu otomatik DNS adresleri ile değiştirmek.Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi numaralandırılmış işlemleri sırası ile uygulayın ve DNS adreslerini değiştirin.

İşte DNS adresleri,

OpenDNS sunucularının adresleri;

 • 208.67.222.222
 • 208.67.220.220

Google DNS sunucularının adresleri;

 • 8.8.4.4
 • 8.8.8.8

Yasak Sitelere Giriş İçin DNS Adresleri” İçin 10 Cevap

 1. arkadaşlar bu güzelde vatandaş kablolu bağlantı yapmayıp kablosuz ağ ile giriyorsa nasıl edecek
  çalışmlarınız için teşekkür ederim.

 2. » ProxyGizle.TK İle İstediğiniz TÜm Sitelerde iPniz Gözükmeyrek Kendi Sistemimiz Üzerinden Rahatlıkla Dolaşabilirsiniz.
  » ProxyGizle.TK ile Yasaklar Artık Kalktı İstediğiniz Tüm Sitelerde Güvenle Dolaşabilirsiniz.

  » ProxyGizle.TK ile Telekom’un kapattığı video sitelerine ( Youtube, Dailymotion vb. ) giriş yapıp videoları rahatlıkla izleyebilirsiniz..

  http://www.ProxyGizle.tk

 3. bunu arıordum tskler fakat bu 208.67….222 ve 208…..220 bunklar yeglenen ve diger hangisi oldugu fark ediormu

 4. Ağustos ayından itibaren bu tip yazılar veyazılanların uygulanması durumunda hapis cezası uygulanacağı yetkililet tarafından medya marifetiyle açıklandı (Basın)

Yasak Sitelere Giriş İçin DNS Adresleri İçin Yorum Yap