Yeni Bilgisayar Satın Alma Rehberi

Bilgisayar Almadan Önce Mutlaka Okuyun

Bilgisayar küçük bir elektronik cihaz olmadığı için satın olmadan önce ne istediğinizi iyi bilip ona göre tercihinizi yapmalısınız.Çünkü beğenmediğiniz yada istediğiniz gibi çıkmadığnda götürüp değiştirebileceğiniz yada yenisini alabileceğiniz bir şey değildir.Bu yüzden ne istediğinizi ve ne alacağınıza iyi karar verin

Bilgisayar almadan önce küçük bir araştırma yapmakta fayda vardır.Bu araştırma sizin isteklerinize nelerin cevap verdiği konusunda çok faydalı olacaktır.Bilgisayara fazla para harcamadan beklentilerinize cevap verebilecek sade bir PC’yi seçebilir ve tasarruf etmeniz kolaylıkla sağlanabilir.

Bilgisayar bir çok donanımdan meydana geldiği için sizin bilgisayardan beklentileriniz ne ise ona göre yazılım ve donanım öğelerini bir araya getirmelisiniz.Bu yazılım ve donanım bileşenleri ilerde işleriniz açısından ve kullanımınız açısından çok faydalı olacaktır.Bu yüzden bilgisayar satın alacağınız zaman dikkate almanız gereken en önemli kriterleriniz işlemci hızı, sistem belleğinin miktarı ve sabit disk kapasitesi olmalıdır.

İşte size bilgisayar almadan önce çok faydalı olabilecek satın alma rehberi…

Devamı 2. sayfada…

Yeni Bilgisayar Satın Alma Rehberi” İçin Bir Cevap

  1. Çok iyi – Yaptığınız çalışmalar dolayı teşekür ediyorum. Ancak benim gibi vaktin çoğunu monitor karşısında geçirenlere bir öneriniz yok.
    Örneğin SolidWORKS 2010 programında Makina ve kalıp tasarımı yapmaktayım.
    Yorucu çalışma sonunda ara verip stresi atmak ve hoşça vakit geçirmek istiyorum – ben PC oyun oynamayı cok severim.(FARCRY CRYSİS gibi) NASIL bir bilgisayar ALMALIYIM? Önerinizi E-MAİLe bekliyorum.
    Her ikisini iyi bir derecede karşılayacak bilgisayar sistemi nasıl olmalı

Yeni Bilgisayar Satın Alma Rehberi İçin Yorum Yap